Skupinsko svetovanje
Svetovanje je namenjeno skupinam ljudi, ki se soočajo s podobnimi izzivi, težavami ali življenjskimi situacijami. Skupine pokrivajo različna področja:
-
Psihološke težave: Skupinsko svetovanje je namenjeno ljudem, ki se soočajo z anksioznostjo, depresijo, stresom, težavami v odnosih, izgubo, zasvojenostmi, motnjami hranjenja in drugimi psihološkimi izzivi.
-
Socialne veščine: Skupinsko svetovanje pomaga ljudem izboljšati socialne veščine, komunikacijo, samozavest, samopodobo in razumevanje medosebnih odnosov.
-
Izboljšanje življenjskih veščin: skupine za učenje in razvoj specifičnih življenjskih veščin, kot so upravljanje s časom, reševanje problemov, odločanje, postavljanje ciljev in samospoštovanje.
-
Podpora in samopomoč: Skupinsko svetovanje zagotavlja varno okolje, kjer se ljudje lahko povežejo s podobno mislečimi posamezniki, delijo svoje izkušnje, izmenjujejo nasvete in nudijo medsebojno podporo.
Cilj skupinskega svetovanja je nuditi varen prostor za skupno učenje, raziskovanje in rast. Skupinsko okolje omogoča posameznikom, da se lažje spoprimejo s svojimi težavami, saj se počutijo manj osamljene in tako pridobivajo nove perspektive. Na ta način se lahko učijo tudi iz izkušenj drugih in tako razvijajo nove spretnosti za spopadanje s svojimi izzivi. Skupinsko svetovanje hkrati omogoča posameznikom, da se medsebojno podpirajo in si pomagajo pri premagovanju ovir na poti do boljše duševnega zdravja in ravnovesja.
Odprti termini bodo razpisani v zavihku "Odprti termini" oziroma pri zunanjih organizatorjih skupinskih srečanj.
Število članov na posamezno skupino je omejeno.